Powieść ponad czasowa

Są takie treści, które pomimo tego, że czas przemija i świat się zmienia, są ponad czasowe. Są tak ważne, mają taki przekaż, że nikt nie jest w stanie się z nimi spierać. To znaczy zawsze trafi się jakaś osoba, która będzie miała w tej kwestii coś innego do powiedzenia. Ale prawda jest taka, że i tak większość osób będzie broniła znanych treści, gdzie można znaleźć wiele uniwersalnych wartości. Takich wartości, które sprawią, że człowiek będzie sam chciał przeorganizować swoje życie i uczynić je lepszym. Może uda się to przy okazji czytania książki “Chłopcy Jo“. Jej autorką jest Louisa May Alcott.

“Małe kobietki”

Nazwisko tej autorki wszyscy doskonale mogą kojarzyć z inną książką, której tytuł brzmi “Małe kobietki”. Ta książka to naprawdę ponad czasowy hit, który już od wielu lat gości na rynku. Pierwsze wydanie książki, którą napisała Louisa May Alcott ukazało się na rynku już w 1876 roku! I do dzisiaj ta pozycja należy do najczęściej publikowanych w nowych wydaniach. Ostatnie nowe wydanie ukazało się w 2019 roku. Autorka poruszyła w tej książce wiele ważnych kwestii, które znajdują swoje zastosowanie na przestrzeni wielu lat. Cztery, a właściwie to pięć kobiet, które samodzielnie musiały radzić sobie z otaczającą je rzeczywistością. A jak na okres wojny secesyjnej, to pamiętajmy, że nie były to łatwe czasy. Marmee March – matka czterech pięknych i bystrych córek – zawsze starała się im wpoić ważne, życiowe zasady. To dzięki niej Meg, Jo, Beth i Amy mogły powiedzieć, że pomimo braku ojca są doskonale przygotowanego życia dorosłego.

Kontynuacja losów

Louisa May Alcott napisała “Chłopcy Jo” pod naciskiem. Jej czytelnicy chcieli się tak mocno dowiedzieć co się stało z poszczególnymi bohaterami, że za nic nie chcieli odpuścić. Po “Małych kobietkach” ukazały się jeszcze “Dobre żony”, “Mali mężczyźni”. Teraz przyszedł czas na to, aby w nowym wydaniu poznać historie chłopców, którzy uczyli się pod okiem Jo. Ona to razem ze swoim mężem, profesorem Bhaerem, otworzyła szkołę, gdzie uczyli się chłopcy. Ten kto czytał poprzednią część na pewno doskonale będzie pamiętał Emila, Demi, Nata oraz Dana. Tym razem nie będziemy mieli do czynienia z małymi chłopcami, ale z dorosłymi mężczyznami, którzy będą musieli zmierzyć się z wyzwaniami, jakie czekają na nich w dorosłym życiu. Teraz wyjdzie na jaw, czy nauki jakie pobierali w szkole pod okiem Jo i jej męża na coś im się przydadzą. Jest to bardzo dobra książką, którą naprawdę warto przeczytać.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com