Historie o ludziach

Wszystkie książki to tak naprawdę historie o ludziach. Może czasem w książkach edukacyjnych nie mamy do czynienia z takimi wątkami, ale w dużej mierze mamy do czynienia z różnego rodzaju historiami. Książki różnego rodzaju rodzaju to zbiór opowieści o bohaterach fikcyjnych i rzeczywistych, którzy muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami w swoim życiu. Każdy z nas tak ma, że ma do wykonania różnego rodzaju obowiązki. Tak samo mają je bohaterowie książek, które bierzemy do ręki. Jeżeli ktoś chciałby mieć do czynienia z naprawdę wyjątkową pozycją, to koniecznie powinien przeczytać Chłopcy Jo od Tania Książka. Napisała ją Louisa May Alcott.

Książka dla każdego

Chyba śmiało można powiedzieć, że tak naprawdę jest to książka dla każdego. Louisa May Alcott nie jest współczesną autorką, ponieważ żyła ona w latach 1832 – 18888, ale jej dzieła są naprawdę warte uwag. Świadczy o tym chociażby fakt, że “Małe kobietki” doczekały się już kilkunastu ekranizacji. Czytelnicy jej współcześni byli tak zachwyceni poszczególnymi dziełami odnoszącymi się do rodziny March, że wręcz wymuszali oni na autorce kontynuację jej losów. Jak więc widać naprawdę opłaca się poznać nie tylko pierwszą część – “Małe kobietki”, ale także trzy kolejne, które skupiają się wokół losów dziewcząt. Kolejne tomy to “Dobre żony”, “Mali mężczyźni” i “Chłopcy Jo“. Od momentu pierwszego wydania każda z tych książek ukazała się na rynku w nowych oprawach, budząc zainteresowanie wśród kolejnych pokoleń.

Dalsze losy

Każda z tych książek opowiada o losach czterech sióstr March – Meg, Jo, Beth i Amy, które od momentu wychowywania się razem z mamą wchodzą w dorosłe życie. Czy wartości, jakie wpoiła im mama znajdą podatny grunt? W czwartym, ostatnim tomie, jaki napisała Louisa May Alcott nie tyle skupiamy się na losach sióstr, ale na chłopcach, którzy przez pewien czas znajdowali się pod opieką Jo. Ona to razem ze swoim mężem założyła szkołę dla chłopców i uczyła ich wszystkiego, co powinni umieć. W tej części powracają do czytelników Emil, Demi, Nat oraz Dan. Tylko, że nie są to już małe psotliwe chochliki, które uwielbiają się bawić. Teraz dla nich przyszedł czas na to, aby dorośli. Czas na wejście w dorosłe życie. Dzięki tej książce każdy czytelnik ma okazję do tego, aby przekonać jak potoczyły się losy chłopców, którzy uczyli się pod okiem Jo. Ta książka ma na tyle uniwersalny charakter, że na pewno wzbudzi zainteresowanie wśród współczesnych czytelników. Dlatego warto się z nią zapoznać.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com